Apie mokyklą

 

Ar niekada nepagalvojote, kad mokykla gali būti kitokia?
Ar niekada nesusimąstėte, kad Jūsų vaikas gali mokytis ne tik todėl, kad jį kažkas verčia, o tiesiog todėl, kad jam įdomu?

Mažųjų moksliukų atradimų studija – netradicinė pradinė mokykla. Mūsų mokykloje vaikai mokosi nuo priešmokyklinės klasės (5 – 6 metų amžiaus) iki 4-tos klasės.
Pirmiausia, ši mokykla yra išskirtinė savo aplinka – ji įkurta nuosavame name, vaikai turi nuosavą kiemą, sodą ir daržą. Mes kuriame aplinką, kurioje vaikai jaučiasi saugiai.
Antra, ši mokykla yra išskirtinė savo mokymo priemonėmis. Mokykloje yra daug praktinių priemonių, kurios padeda vaikui greičiau išmokti gyvenimiškų pratimų, skaityti, rašyti, skaičiuoti, pažinti pasaulį, kurti, atrasti. Tradicinius vadovėlius ir pratybas mes naudojame tik žinių įtvirtinimui ir pasikartojimui.
Trečia, mokykloje nėra visiems įprastos vertinimo sistemos. Kiekviena mokymo priemonė turi savo kontrolę ir vaikas pats pasitikrina ar teisingai atliko užduotį, vaikas turėdamas galimybę pasitikrinti savo žinias nepraranda motyvacijos mokytis,.
Ketvirta, mokymas organizuojamas mišraus amžiaus mokymo klasėse. Klasės formuojamos taip, kad vienoje klasėje vaikas mokytųsi tris metus (nuo 6 iki 8 metų, nuo 9 iki 11 ). Mokydamiesi kartu, jaunesni vaikai, lygiuojasi į vyresniuosius, o vyresnieji mokosi pagarbos ir atsakingumo.

 

GYVENIMO MOKYKLA

Jei vaikas auga baramas, jis išmoksta pasmerkti.
Jei vaikas auga skriaudžiamas, jis išmoksta priešintis.
Jei vaikas auga žeminamas, jis išmoksta jaustis nedrąsiu.
Jei vaikas auga gėdinamas, jis išmoksta jaustis kaltu.
Jei vaikas auga tolerancijoje, jis išmoksta būti kantrus.
Jei vaikas auga padrąsinimas, jis išmoksta savim pasitikėti.
Jei vaikas auga pagiriamas, jis išmoksta būti dėkingu.
Jei vaikas auga lygiateisiu, jis išmoksta būti teisingu.
Jei vaikas auga saugiai, jis išmoksta pasitikėti.
Jei vaikas auga su pritarimu, jis išmoksta pamėgti save.
Jei vaikas auga priimtu į draugystę, jis išmoksta surasti meilę gyvenime.